Poradenství:

Ing. Aleš Novák
e-mail: novak.modely@seznam.cz
telefon: 723 723 055
 

Prodejna a doručovací adresa:

TT modelář

Ing. Aleš Novák
Kpt. Jaroše 2195/24, 680 01  Boskovice
Otevřeno po předchozí telefonické či mailové domluvě v čase pondělí až neděle, 7–21 hod.

Provozovatel:

Tato adresa není určena k zasílání korespondence !!

Ing. Aleš Novák

Gagarinova 1945/15, Boskovice
IČ: 7808658, DIČ: CZ7507084431
Jsme plátci/ DPH, všechny ceny
jsou uvedeny včetně DPH.

Tato adresa není určena k zasílání korespondence !!

 

Výstavba vlastního kolejiště - rok 2013

25.12.2013: Pokusím se zhodnotit poslední čtvrtletí letošního roku - museli jsme se trochu vrátit  a přepočítat a nově zahájit výrobu svislých žeber. Teprve nyní si můžeme být jisti, že poměrně náročné rozvrstvení 3 odstavných nádraží a 4 tratí nad sebou bude snad vycházet i výškově. Nyní i na žebra svislá používám překližku tl.12mm. Díky velmi preciznímu přístupu našeho spolupracovníka Mirka Klabačky jsme nakonec přistoupili i k přesvatbě, potažmo zesílení spirály, která musí získat další dvě otáčky a zároveň i zpevnění přechodů mezi jednotlivýcmi díly pomocí kovových šablon a doplnění počtu závitových tyčí na 8 párů.

Mira Klabačka v pilné práci:

Zde je původní stav:

V posledních dnech jsme zahájili i rozměřovaní kolejového plánu skrytého nádraží pro dvoukolejnou trať.

Zde je snímek plánu vytištěného 1:1 z Wintracku, který nám velmi pomáhá při plánování vodorovných přířezů a kolejí.

Pomocí propichování vynesených os na kolejovou pláň získáváme hlavně u úseků z flexi kolejí jejich přesnou polohu.

A zde již polepování tlumící vrstvou:

3.8.2013: Níže uvedené snímky ukazují, že jsme se v nových prostorách již zabydleli, vytvořili si lepší nástrojovou základnu než dříve (el. lupenková pilka, okružní pla, samostatná místnost na řezání -prašnost) a začínáme konečně postupovat ve výstavbě dále.

Důležitým rozhoidnutím je použití silnějšího materiálu (buková překližka 12 mm) na vodorovné konstrukce  a dále chceme jako tluimící materiál použít izolaci pod plovoucí podlahy. Klást ji budeme ve dvou vrstvách, které by měly zajistit odhlučnění i při následném zalepení štěrku lepidlem. U úspěchu či nezdaru budeme informovat.

Řezání plochy pod koleje v oblouku o R 396 mm.

Naše řezárna:

Oblouk budoucí dvojkolejky a jeho napojení do Odstavného nádraží II:

Pokusy s řezáním a lepením izolace pod koleje.

Hlavním počinem letošního roku je získání nových prostor, kde můžeme kolejiště v klidu budovat. Nyní jsme přestěhováni a samozřejmě ještě stále ladíme výzdobu stěn železničními snímky, uložení nářadí či rozvedení el. energie dle našich představ. Nicméne, kolejiště je smontováno a vyčištěno, odzkoušeno. Získali jsme dalšího velmi zdatného pomocníka z řad našich spolupracovníků - Mirka. o to lépe jde práce od ruky. Víc hlav, více rukou... Nyní rozměřujeme uložení a výškovou polohu tratí. Materiál na vodorovnou plochu pod jednotlivými kolejemi jsme změnili - překližka tl. 12 mm, buková.