Poradenství:

Ing. Aleš Novák
e-mail: novak.modely@seznam.cz
telefon: 723 723 055
 

Prodejna a doručovací adresa:

TT modelář

Ing. Aleš Novák
Kpt. Jaroše 2195/24, 680 01  Boskovice
Otevřeno po předchozí telefonické či mailové domluvě v čase pondělí až neděle, 7–21 hod.

Provozovatel:

Tato adresa není určena k zasílání korespondence !!

Ing. Aleš Novák

Gagarinova 1945/15, Boskovice
IČ: 7808658, DIČ: CZ7507084431
Jsme plátci/ DPH, všechny ceny
jsou uvedeny včetně DPH.

Tato adresa není určena k zasílání korespondence !!

 

Vlastní modelaření - úpravy vozidel

 

Pokus o patinu prvního vozu Sas pracovního vlaku. Zároveň jsem provedl montáž kinematiky Peho. Jsou to samozřejmě hotové vozy od frimy Loco, čili k povrchovce či potisku netřeba nic vytýkat. Tedy kromě toho, že jsem ji pokryl vrstvou křídového prachu :). Jednalo se o starší provedení vozu, tedy bez kinematiky.

 

Druhý z vozů, pokus o fixaci patiny pomocí matného laku se nepovedl, docházelo ke smývání. Jako patinovací materiál použit jednak patinátor Agama - rez a také obyč. bílá a šedá křída.

 

 

Použity kinematiky PEHO ve své nejkratší verzi, tj. bez pružinky, s magnetem. Popis úprav a nejen tohoto vozu najdete na stránkách kolegy Pinty - Lokopin. Tyto stránky doporučuji všem, kteří si chcete upravit vozy na KKK (kurz - kupplung-kinematik - tj. kinematiky krátkého spřáhla, umožňující modelové spojení vozů "nakrátko" s téměř se dotýkajícími nárazníky. Dále je zde hodně věnováno PC řízení kolejiště a přestavníkům - vše velmi návodně a důkladně popsáno.

Tyto vozy Wap jsem dodělával, protože jsem je velmi solidně koupil v Classic modelu jako polotovoary za 300,- Kč (slepené , nalakované,. pouze bez potisku, dvojkolí, nárazníků). Takže jsem to vzal rovněž s PEHO kinematikou a patinou. Jedná se o výrobky firmy Detail, čili jediné české Wapky na trhu, myslím tím české provedením a vzhledem, nikoli pouze potiskem, těch je samozřejmě více.

A zde to samé v bledě modrém, tedy pardon v bledě šedém. Toto byl hotový výrobek od BDDP Pečky, což obnáší místo leptového zábradlí plastové a několik dalších drobnějších rozdílů.

Zde tedy lehká patina (protože jsem neodmastil skříň, tak se začaly objevovat "daktyloskopické stopy") a montáž KKK.