Poradenství:

Ing. Aleš Novák
e-mail: novak.modely@seznam.cz
telefon: 723 723 055
 

Prodejna a doručovací adresa:

TT modelář

Ing. Aleš Novák
Kpt. Jaroše 2195/24, 680 01  Boskovice
Otevřeno po předchozí telefonické či mailové domluvě v čase pondělí až neděle, 7–21 hod.

Provozovatel:

Tato adresa není určena k zasílání korespondence !!

Ing. Aleš Novák

Gagarinova 1945/15, Boskovice
IČ: 7808658, DIČ: CZ7507084431
Jsme plátci/ DPH, všechny ceny
jsou uvedeny včetně DPH.

Tato adresa není určena k zasílání korespondence !!

 

Vlastní modelaření - vozidla 2009

 

Jak jsem již psal v novinkách, opět jsem se dostal k pokusům o nástřik modelů. Zkouším nyní akrylové barvy Vallejo, a zatím jsem spokojen. Samozřejmě ještě musím vylaborovat ředění, ale kryvost i čištění po práci jsou velmi dobré. Takže zde je ukázka nástřiku střechy vozů Baafx.

 

Odstín jsem míchal z černé a bílé (jak už to u šedé bývá....) a mírně jsem to řízl hnědou. Stavebnice jsou dělány hybridně, takže z nich lze postaviz jak motorový, tak přívěsný vůz. Je proto nutno střechu přívěšáku upravit - odstranit komínek výfuku. potud jasné. Ale co prolisy ve střeš? Dle výkresu z časopisu Železničář i z dalších zdrojů je i u vozu kresleno vynechání prolisu. Ve skutečnosti jsem dohlédl na střechu vozů, které měly prolisy uspořádané jinak, takže jsem nakonec i z estetických důvodů (ručně doplńovaný prolis v řadě těch origoš by vypadal asi jako pěst na oko) jsem se rozhodl respektovat výkres a ponechat to takto.

 

Práce na stavbě vozů Baafx ze stavebnice LPH Jičín postupují jen velmi pomalu. Podařilo se mi konečně zajistit dvojkolí, která nedrhnou o brzdové zdrže (6,9 mm, nabídka zde).

  

No a tady je postup výstavby vozů Baafx ze stavebnice LPH. Příprava na montáž kinematik a pouzder čepů Peho, včetně "orginal verzeuge".

 

Neumělé foto nejnovější soupravy na kolejišti - sady 3 výsypných vozů "Talbot" od Modellmanufaktur Sebnitz. Každý vůz má jiné číslo, kinematika, imitace (plastová nákladu).

 

 

Doplnění nákladu na plošinový vůz MÁV.

A opět nové přírůstky - Š706 od firmy Gabor z Německa. Mám valník, tahač návěsů a tento popelářský vůz. Níže uvedu drobný "tunning".

Sejmout budka jde celkem dobře a vzhledem k tomu, že vnitřek kabiny je odlitek, který je zespodu přístupný, lze jej natřít jakoby zevnitř a všechny reliéfy poté vyniknou. Takže to vlastně není až tak těžké. Foto výledku snažení ještě musím pořídit.

 

Zde je budka popelářského vozu po sejmutí a před úpravou.

 

Zde je vůz po úpravě.

A tady je zbytek parku od firmy Gabor. Tahač návěsů.

Automobilový žebřík Az 30 IFA W 50L. ten je bez úpravy z důvodu strachu z poškození (zatím). Však on mě ten strach přejde.