Poradenství:

Ing. Aleš Novák
e-mail: novak.modely@seznam.cz
telefon: 723 723 055
 

Prodejna a doručovací adresa:

TT modelář

Ing. Aleš Novák
Kpt. Jaroše 2195/24, 680 01  Boskovice
Otevřeno po předchozí telefonické či mailové domluvě v čase pondělí až neděle, 7–21 hod.

Provozovatel:

Tato adresa není určena k zasílání korespondence !!

Ing. Aleš Novák

Gagarinova 1945/15, Boskovice
IČ: 7808658, DIČ: CZ7507084431
Jsme plátci/ DPH, všechny ceny
jsou uvedeny včetně DPH.

Tato adresa není určena k zasílání korespondence !!

 

Výstavba vlastního kolejiště - rok 2011

22.12.2011: Zde na snímku se synem Aleškem  pracujeme na výrobě dřevěných upevňovacích kostek, které slouží k připevnění na plochu odstaného nádraží a k nim se potom z boku přiloží svislá žebra. Tomáš dokončil otevírání vrat remízy pomocí servomotorků. Už je máme zapojeny v digitálním ovládání.

 

2.12.2011: Tomáš pokračuje v zapojování osvětlení na Srnčí Hoře a dokončil vývoj, výrobu a montáž otvírání vrat ve výtopně tamtéž. K ovládání používáme serva a dekodér pro ně Esu Pilot. Já jsem se pustil do přípravy opěrných prvků pro usazení svislých žeber.

 

 

19.8.2011: Kolejiště je umístěno v nových prostorech spojených s naší prodejnou. Zatím se spíše zařizujeme, ale v nejbližší době bude stavba pokračovat jednak tvorbou skal s využitím forem Noch a také montáží návěstidel typu AŽD (výrobce Němeček) na Srnčí hoře.

2.6.2011: Pokračuje pokrývání polystyrenu vrtsvou celulózového tmelu, první poksy s foliáží a začínám tvořit další údolí, výškově nad hlavním s říčkou. Bude to potok. Zkouším používat k imitaci vystouplých sklaních kamneů ze svahu skutečné kameny šterku.

Použití folíáže ModelScene Lesní podklad.

Dva pohledy do zářezu horní tratě. Na štěrkové lože použit materiál Styrostone Tillig.

 

19.4.2011:A zde detail tunelového portálu. Použit je hotový výrobek Noch, jen mírně nastříknut rezavou a černou barvou.Vnitřní kklenba jeprovedena z listů - plastových výlisků od Malé železnice, které jsou nastříkány a napatinovány.

 

Tak si teď trochu zacvičíme hlavou... Horní trať se vine po přejetí mostu v zářezu, který je na levé straně zpevněn opěrnou zdí.

Zde je vidět rodící se sousední údolí, výše umístěné, oproti kaňonu říčky dole. Zde bude vodním prvkem menší potok. Jak je vidět ze sklonu a směru obou údolí, někde mimo kolejiště dojde k jejich spojení. Horní trať potok překoná asi ocelovým mostem.

Stále se postupně dolepuje podklad skal a kopců z polystyrenu a postupně je pokrýván celulózovým tmelem a poté barven na okrovou barvu. Je také vidět pokrok oproti spodnímu snímku.

7.3.2011: Pokračují práce na krajině, tedy jejím podkladu - tj. slepování podkladu z tvrzeného polystyrenu a jeho pokrývání sádrovým tmelem. Jak je vidět na snímku, pomáhá mi i naše dcerka Anežka.

18.1.2011: Na Srnčí Hoře montujeme další drážní lampy Dominik, ladí se ovládací program Model JOP, byla demontována kabeláž k návěstidlům a připravujeme jejich výměnu. Pokračuje se na i na podkladu krajiny, který vyrábím ze Styroduru, dosypávám štěrk do kolejového podloží.

A zde je vidět Tomáše při pravidelném čištění kolejí.